Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Talent na vraždu

Anotace

„Vy, Agatho Christie, spácháte vraždu. Ale ještě předtím zmizíte.“
Slavná spisovatelka se vydává do Londýna za svým literárním agentem. Blíží se konec roku a krize mezi ní a jejím manželem Archibaldem vrcholí. Na nástupišti ztratí Agatha rovnováhu a někdo ji zachrání před pádem do kolejí. Zprvu je tomu muži vděčná, ale pak zjistí, že se octla v rukou rafinovaného a nebezpečného vyděrače, který po ní chce spáchat to, čím se ve světě detektivek tak proslavila: vraždu. Jenže tohle je reálný svět a Christie se ničeho takového dopustiti nechce. Proto bude muset využít svého talentu tak, aby naopak zločinu zabránila… Fanoušci Agathy Christie dodnes neznají pravdu ohledně jejího nevysvětlitelného zmizení v prosinci 1926. Odhalila nevěru svého muže, pohádala se s ním a pak se na deset dní ztratila. Nikomu neprozradila, co se během té doby událo, a stále je možno o tom spekulovat – nebo vytvořit strhující a mimořádně přesvědčivý fiktivní příběh, jako to udělal Andrew Wilson.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Andrew Wilson (*1967), britský novinář a spisovatel, vystudoval žurnalistiku na londýnské City University. Od roku 1992 je novinářem na volné noze, přispívá mimo jiné do Sunday Times, Daily Mail, Daily Telegraph, Guardian, Observer, Evening Standard, Independent či Washington Post. Žije v Londýně. Za svůj knižní debut, životopis prozaičky Patricie Hingsmithové Beautiful Shadow (Krásný stín, 2003) získal Edgar Allan Poe Award a Lambda Literary Award. V roce 2011 vydal knihu Shadow of Titanic (Stín Titanicu) s příběhy těch, kteří přežili tragickou katastrofu v roce 1912. Je autorem dalších tří biografií. Wilsonův literární debut, psychothriller The Lying Tongue (Prolhaný jazyk, 2007), zaznamenal řadu pochvalných recenzí rovnávajících atmosféru této prózy s filmy Alfreda Hitchcocka. Do celosvětového čtenářského povědomí se však Wilson zapsal až detektivkou Talent na vraždu (A Talent for Murder, 2017), a to díky hlavní postavě, za niž zvolil nejslavnější spisovatelku všech dob, Agathu Christie. Wilson chystá vydání dalšího příběhu spjatého s jednou kapitolou ze života Christie, román A Different Kind of Evil.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024259604
Autor
Andrew Wilson
Kód zboží
179739
Počet stránek
296
Rozměry
206 x 134 x 26
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let