Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Tučňák a smrt

Anotace

Humoristický román od předního představitele současné ukrajinské literatury.
Jako snílek to má Viktor Zolotarjov v Kyjevě let devadesátých, plném zbohatlíků a městě mafie, těžké. Bez peněz a bez přítelkyně sdílí domácnost s tučňákem Míšou - zoologická zahrada už byla zcela bez prostředků, a tak věnovala zvířata těm, kdo je mohli uživit.
Viktor píše jen nedokončené romány a všechno do šuplíku. Jednoho dne se na něj však přece jen usměje štěstí - šéfredaktor známého kyjevského deníku mu nabídne stálou práci a dobře placené místo: Viktor má do zásoby připravovat nekrology o známých, bohatých a významných lidech, kteří zatím ještě nezemřeli.
Jako každý autor by své texty rád viděl otištěné, ale jak se bohužel zdá, mají VIP osoby velice tuhý kořínek. Při sklence vodky si na to Viktor postěžuje jednomu příteli svého šéfa. Když pár dní poté otevře noviny, vidí, že se jeho přání vyplnilo až znepokojivě rychle…

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Andrej Kurkov, rusky píšící spisovatel původem z Ukrajiny, se narodil 23. dubna 1961 v Petrohradě (Leningradě), dětství strávil v Kyjevě. Studoval cizí řeči (plynně hovoří jedenácti jazyky), živil se mimo jiné jako redaktor, vězeňský dozorce, kameraman; je autorem mnoha scénářů. Od roku 1996 žije v Kyjevě a Londýně, pracuje jako spisovatel, publicista a scénárista. Kurkovovy knihy vyšly v 33 světových jazycích.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072626779
Autor
Andrej Kurkov
Kód zboží
183378
Počet stránek
272
Rozměry
24 x 118 x 195
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2011
Nakladatel
Galén, spol. s r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč