Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Bojovník ve Vatikánu: Papež František a jeho odvážná cesta

Anotace

Líčení a svědectví očitého svědka, který je papeži neustále nablízku. Jeho dojmy a osobní názory.
Autor této knihy je novinář a dlouholetý vatikánský korespondent, není historik. Jeho záměrem nebylo napsat podrobný životopis nynějšího papeže Františka, ale šlo mu především o vylíčení atmosféry, která zavládla ve Vatikánu a v církvi vůbec v prvních dvou letech po jeho nastoupení na Svatý stolec.
Zvídavý a zkušený novinář Englisch nás zavede i do společenských kruhů, které jsou neodlučně spjaty s historií papežství a Vatikánu resp. Itálie vůbec - do kruhů římské šlechty, k nejvyšším italským politikům, ke členům proslulé zednářské lóže P2 a členům mafie. K těm všem si Andreas Englisch získal přístup, s řadou z nich hovořil, aby doplnil pestrou mozaiku dění ve Vatikánu a aby čtenáři umožnil představit si, s čím vším se nyní musí papež František vypořádat.
Jeho vyprávění se odehrává v často emotivní rovině a čtenáře bezprostředně vtahuje do dění. Kniha je napsána svěžím čtivým jazykem, jak je ostatně pro autora, jehož knihy jsou překládány do mnoha jazyků, zvykem.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Andreas Englisch (*1963) je dlouholetým a nejznámějším německým korespondentem působícím ve Vatikánu. Narodil se 6. června 1963 ve Werlu v Severním Porýní-Vestfálsku. Po ukončení studia žurnalistiky, germanistiky a lingvistiky na hamburské univerzitě pracoval jako redaktor pro Bergedorfer Zeitung a Hamburger Abendblatt. V roce 1987 se přestěhoval do Říma a začal pracovat v kanceláři mezinárodní agentury Springer jako zahraniční korespondent; v roce 1992 byl jmenován vedoucím této kanceláře. Kromě svého působení jako italský a vatikánský zpravodaj napsal řadu románů a populárně naučných knih. V roce 2002 se na pultech knihkupectví objevil jeho první bestseller Johannes Paul II. Das Geheimnis des Karol Wojtyla (Jan Pavel II. Tajemství Karola Wojtyly). V roce 2005 následovaly tituly Johannes Paul II. Ein Leben in Bildern (Jan Pavel II. Život v obrazech) a Habemus Papam (Máme papeže), v roce 2006 Gottes Spuren (Boží stopy), který německá veřejnoprávní televize zfilmovala jako trojdílný dokument. V roce 2009 vydal Prophezeiungen - Wenn Gott spricht (Proroctví - Když hovoří Bůh), o rok později to byly dvě publikace Der Wunderpapst (Papež zázraků) a Benedikt XVI., v roce 2013 se objevil jeho velice úspěšný titul Franziskus. Zeichen der Hoffnung (František. Znamení naděje), jenž byl přeložen ve 14 zemích a náklad dosáhl více než půl milionu výtisků. V roce 2015 pak čtenářům nabídl další knihu o papeži Františkovi Der Kämpfer im Vatikan (Bojovník ve Vatikánu). Stojí jistě za zmínku, že v Německu je to již její 6. dotisk. Mezi nejnovější knižní přírůstky Andrease Englische pak patří Franziskus. Ein Lebensbild (František. Kronika života), vyd. roku 2016. Andreas Englisch žije se svou manželkou a synem v římské čtvrti Monteverde poblíž Vatikánu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788027100705
Autor
Andreas Englisch
Kód zboží
181178
Počet stránek
380
Rozměry
31 x 143 x 212
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč