Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Žena v bílém kimonu

Anotace

Výjimečný příběh odehrávající se ve dvou časových i zeměpisných rovinách a promlouvající od srdce k srdci. Román, který vrhá světlo na temnou kapitolu japonské minulosti. 
Žít a milovat je štěstí, žít jen pro lásku je bláhovost. 
Rok 1957, Japonsko: Sedmnáctiletou Naoko čeká sjednané manželství, které její rodině zajistí dobré postavení v tradiční japonské společnosti. Jenže Naoko se zamilovala do amerického námořníka a stačí jeden krok, aby svou rodinu odsoudila k hanbě a společenskému pádu – je těhotná. S důsledky se budou muset vypořádat až následující generace… 
Dnešek, Spojené státy: Po smrti milovaného otce objeví Tori dopis se šokujícím sdělením, které ji přiměje k rozhodnutí: udělá všechno, aby odhalila tajemství, jež obklopuje otcův život. Napínavé pátrání ji po několika překvapeních zavede až do odlehlé vesnice na japonském pobřeží, a Tori dochází k poznání – jestliže chce připravit usmíření, musí zahnat démony minulosti. 
Příběh vyrůstá z drsného, málo známého období před několika desítkami let a inspirovaly ho skutečné události. Předkládá barvité portréty dvou výrazných žen: jedna řeší hlubokou rozpolcenost mezi příkazy rodné kultury a voláním vlastního srdce, zatímco druhá se odvážně vydává na nejistou cestu, aby zjistila, co pro ni vlastně představuje domov. Navzdory tomu, že obě ženy oddělují oceány i celá desetiletí, jsou nerozlučně svázány společným tajemstvím.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Detroitská rodačka Ana Johns vystudovala televizní žurnalistiku a přes dvacet let se věnovala kreativnímu umění. Žena v bílém kimonu je její literární debut, který vychází z historických událostí a příběhů skutečných lidí, včetně jejího otce. Ana Johns má slovenské kořeny, její rodina pochází z oblasti Banské Bystrice a do USA přesídlila v roce 1912. Žije a pracuje v Indianapolis.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073356538
Autor
Ana Johns
Kód zboží
183861
Počet stránek
400
Rozměry
28 x 152 x 229
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2020
Nakladatel
LEDA spol. s r. o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let