Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Anna Boleynová: Králova posedlost

Anotace

Ve druhém ze série zamýšlených románů o šesti tudorovských královnách představuje historička Alison Weirová Annu Boleynovou. Alison Weirová líčí jednu z nejsenzačnějších epizod anglických dějin. Rozkrývá životní osudy odvážné a odhodlané ženy jdoucí neochvějně vstříc tragickému konci. Mladá žena, která změnila běh dějin; Anna se po letech strávených v královských palácích Francie a Burgundska vrací do Anglie, strhává na sebe pozornost anglického dvora a rozehrává hry dvorské lásky.  Když ale král zavelí, veškeré hry končí.  Anna má ducha i odvahu hodné koruny – a korunu chce také získat. Za každou cenu. Anna Boleynová byla druhou ženou Jindřicha VIII. a toto je její příběh. Buďme připraveni na to, že všechno mohlo být jinak, než si myslíme.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alison Weirová (*1951) - britská spisovatelka, žije a pracuje v hrabství Surrey. Již ve čtrnácti letech začala být fascinována historii Spojeného Království, když si přečetla o Kateřině Aragonské. Před tím, než se stala spisovatelkou, pracovala jako učitelka pro postižené děti. Svou autorskou práci započala literaturou faktu, napsala knihu o šesti ženách krále Jindřicha VIII. nebo Marii Stuartovně - skotské královně. Ačkoliv její texty byly zpočátku nakladatelstvími odmítány, dnes patří mezi vyhledávané rukopisy. Napsala mimo jiné knihy Královské rodiny Británie, Princové v Toweru, Děti Anglie, Elenora Aquitanská, Jindřich VIII.: Král a dvůr a Marie, královna Skotů.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075951854
Autor
Alison Weirová
Kód zboží
169994
Počet stránek
472
Rozměry
35 x 131 x 200
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2019

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let