Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Příliš mnoho štěstí

Anotace

Tento svazek próz Alice Munroové opětovně potvrzuje autorčinu schopnost nahlédnout hluboko do duší svých mladých i stárnoucích hrdinek, čelících tentokrát ve větší míře než v předchozích knihách zlomovým životním situacím. Hrůzná rodinná tragédie, sexuální pokoření, nemohoucnost tváří v tvář brutálnímu zločinci či vzpomínka na někdejší krutý čin namířený vůči nevinnému dítěti představují pro protagonistky jednotlivých příběhů bolestné zkoušky, jejich vyústění však ukazuje, že život dokáže přinést naději a vysvobození i v nejtíživější chvíli. Téměř románová bohatost a propracovanost próz spolu se živostí, konkrétností a nepředvídatelností jejich děje nabízejí již tradičně vrcholný čtenářský zážitek a nové vzrušující setkání se světem autorčiných příběhů, důvěrně známým a zároveň pokaždé jedinečným a překvapivým.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alice Ann Munroová (*1931) je kanadská spisovatelka, proslulá především psaním povídek. Za své dílo byla třikrát oceněna nejprestižnějším kanadským literárním oceněním Governor General's Award (1968, 1978 a 1986). V roce 2009 získala také americkou Man Bookerovu cenu pro zahraniční spisovatele. Roku 2013 byla za své dílo oceněna Nobelovou cenou za literaturu. Hodnotícími byla označena za mistryni současné povídky, s výjimečným pozorovacím talentem a přirovnána k ruskému spisovateli A. P. Čechovovi. Stala se tak teprve třináctou ženou oceněnou Nobelovou cenou za literaturu a první Kanaďankou v historii. Většina jejích povídek je situována do její rodné provincie Ontario v Kanadě. Hrdinkami jejích povídek jsou většinou inteligentní a sebevědomé ženy. Proto je často označována za feministku. Sama se však za feministku nepovažuje a tvrdí, že se pouze snaží poukázat na důležitost ženského pohledu na život. Některá její díla byla zfilmována. V roce 2006 režisérka Sarah Polleyová zfilmovala její povídku The Bear Came Over the Mountain pod názvem Away from Her. Tento film byl nominován na Oscara v kategorii nejlepší adaptovaný scénář. Dílo Alice Munroové staví na všedních příbězích, detailech každodenního života, odívání, pravidlech společenského chování a manýrech řeči odhaluje bariéry bránící ženské autonomii a individualitě. Sleduje, jakým způsobem ženy chtějí či jsou nuceny dosáhnout toho, co chtějí a potřebují, čímž poukazuje na sociální odlišnost světa žen a mužů.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074324567
Autor
Alice Munroová
Kód zboží
170229
Počet stránek
312
Rozměry
34 x 140 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2014
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let