Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Láska dobré ženy

Anotace

Když se sedmatřicetiletá Enid dozví od umírající pacientky, kterou ošetřuje, že někdejší smrt místního optika doktora Willense, obecně považovanou za důsledek tragické nehody, má na svědomí její žárlivý manžel Rupert, netuší ještě, že vyprávění, které právě vyslechla, povede k zásadnímu zlomu v jejím osamělém životě a její touha konat dobro službou druhým se ocitne ve zcela novém světle.
Podobně jako v předchozích úspěšných knihách, i v mistrovské titulní povídce a dalších příbězích své nové sbírky vypráví Alice Munroová o sváru rozumu a citu v lidském nitru a osudných maličkostech, jež dokážou zvrátit běh našeho života. Náhlé podlehnutí rozmaru mysli, milostné vzplanutí, touha vzepřít se konvencím a tlaku okolí či přímo koketování s nebezpečím mohou otevřít cestu k nové životní zkušenosti, ale nezřídka mívají - jak zjišťuje nejedna z autorčiných hrdinek - i nepředvídané, ne-li přímo tragické důsledky.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alice Ann Munroová (*1931) je kanadská spisovatelka, proslulá především psaním povídek. Za své dílo byla třikrát oceněna nejprestižnějším kanadským literárním oceněním Governor General's Award (1968, 1978 a 1986). V roce 2009 získala také americkou Man Bookerovu cenu pro zahraniční spisovatele. Roku 2013 byla za své dílo oceněna Nobelovou cenou za literaturu. Hodnotícími byla označena za mistryni současné povídky, s výjimečným pozorovacím talentem a přirovnána k ruskému spisovateli A. P. Čechovovi. Stala se tak teprve třináctou ženou oceněnou Nobelovou cenou za literaturu a první Kanaďankou v historii. Většina jejích povídek je situována do její rodné provincie Ontario v Kanadě. Hrdinkami jejích povídek jsou většinou inteligentní a sebevědomé ženy. Proto je často označována za feministku. Sama se však za feministku nepovažuje a tvrdí, že se pouze snaží poukázat na důležitost ženského pohledu na život. Některá její díla byla zfilmována. V roce 2006 režisérka Sarah Polleyová zfilmovala její povídku The Bear Came Over the Mountain pod názvem Away from Her. Tento film byl nominován na Oscara v kategorii nejlepší adaptovaný scénář. Dílo Alice Munroové staví na všedních příbězích, detailech každodenního života, odívání, pravidlech společenského chování a manýrech řeči odhaluje bariéry bránící ženské autonomii a individualitě. Sleduje, jakým způsobem ženy chtějí či jsou nuceny dosáhnout toho, co chtějí a potřebují, čímž poukazuje na sociální odlišnost světa žen a mužů.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074325823
Autor
Alice Munroová
Kód zboží
170227
Počet stránek
328
Rozměry
34 x 139 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let