Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Drahý život

Anotace

Osudy hrdinů nové knihy Alice Munroové nezřídka utvářejí a proměňují náhlá hnutí mysli, citová vzplanutí, erotické touhy i zcela náhodné události. Voják podléhající při návratu z války strachu ze shledání se snoubenkou, zámožná žena ochotná nechat se vydírat kvůli svému milenci, otec, který tělesně zatouží po vlastní dceři, nezkušená učitelka zneužitá svým nadřízeným - ti všichni zjišťují, že jejich život se po náhlém přerušení jeho dosavadního běhu už nikdy nevrátí do původních kolejí. Nenápadná hloubka, nepředvídatelnost a průzračnost příběhů, z nichž závěrečné čtyři zachycují poprvé i zlomové okamžiky autorčina vlastního dětství, znovu dokládají sílu jejího vypravěčského umění, schopného postihnout věčnou proměnlivost a bohatství i toho nejobyčejnějšího života.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alice Ann Munroová (*1931) je kanadská spisovatelka, proslulá především psaním povídek. Za své dílo byla třikrát oceněna nejprestižnějším kanadským literárním oceněním Governor General's Award (1968, 1978 a 1986). V roce 2009 získala také americkou Man Bookerovu cenu pro zahraniční spisovatele. Roku 2013 byla za své dílo oceněna Nobelovou cenou za literaturu. Hodnotícími byla označena za mistryni současné povídky, s výjimečným pozorovacím talentem a přirovnána k ruskému spisovateli A. P. Čechovovi. Stala se tak teprve třináctou ženou oceněnou Nobelovou cenou za literaturu a první Kanaďankou v historii. Většina jejích povídek je situována do její rodné provincie Ontario v Kanadě. Hrdinkami jejích povídek jsou většinou inteligentní a sebevědomé ženy. Proto je často označována za feministku. Sama se však za feministku nepovažuje a tvrdí, že se pouze snaží poukázat na důležitost ženského pohledu na život. Některá její díla byla zfilmována. V roce 2006 režisérka Sarah Polleyová zfilmovala její povídku The Bear Came Over the Mountain pod názvem Away from Her. Tento film byl nominován na Oscara v kategorii nejlepší adaptovaný scénář. Dílo Alice Munroové staví na všedních příbězích, detailech každodenního života, odívání, pravidlech společenského chování a manýrech řeči odhaluje bariéry bránící ženské autonomii a individualitě. Sleduje, jakým způsobem ženy chtějí či jsou nuceny dosáhnout toho, co chtějí a potřebují, čímž poukazuje na sociální odlišnost světa žen a mužů.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074324512
Autor
Alice Munroová
Kód zboží
170207
Počet stránek
280
Rozměry
30 x 138 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2014
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let