Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Zničený muž

Cena 39
Není dostupné
Anotace

Na počátku dvacátého čtvrtého století kontrolují veškerou zločinnost telepaté. Jsou schopni zachytit jakýkoli zločin dříve, než se stane. Vražda je prakticky nemožná. Přesto se jeden muž k tomuto činu odhodlá. Psychotický obchodní magnát vymyslel nepřekonatelné schéma na zničení konkurenční společnosti. Podaří se mu spáchat zločin a vyhnout se trestu v době, kdy je něco takového nemyslitelné či dokonce nemožné? Román Alfreda Bestera je vůbec prvním dílem odměněným cenou Hugo a dodnes si uchoval snad všechny klady, které ho k této poctě předurčily. Originální vize s překvapivou pointou a na svou dobu nebývale propracovanou psychologií postav je vrcholem žánru science fiction. Příběh muže, který se rozhodl prosadit svou vůli navzdory celé společnosti je nezapomenutelný, i když od jeho vzniku uběhlo více než půl století.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alfred Bester (1913-1987) - americký spisovatel. Dětství prožil na Manhattanu. Na začátku 40. let navštěvoval Pensylvánskou univerzitu a podařilo se mu prodat svých několik povídek časopisu Thrilling Wonder Stories. Poté pracoval jako scénarista pro rádio i pro televizi, pracoval také na různých komiksech. 16. září 1936 se oženil s Rolly Goulkovou. V 50. letech začíná znovu psát prózu a kromě jiných děl v této době vydává dílo Zničený muž. S přestávkami se potom věnoval science-fiction až do své smrti.
Krátce před svou smrtí získal od organizace SFWA titul Velmistr žánru.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788071932895
Autor
Alfred Bester
Kód zboží
179749
Počet stránek
256
Rozměry
166 x 108 x 20
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2009

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let