Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Ošklivec

Anotace

Nespoutaný satirický román, překypující inteligencí a humorem. 
Mužduk Ošklivec IV. je stopětatřicetikilový horal ze Sibiře, přeborník ve vrhání balvanů, jehož domovinu ukradne americký právník a chystá se z ní udělat motýlí rezervaci pro bohaté turisty. Aby získal zpět zemi i čest svého národa, vydává se Mužduk na právnickou fakultu Harvardovy univerzity, aby se naučil vrhat slova namísto balvanů. Na dobrodružné cestě, která ho ze Sibiře zavede do USA i Afriky, bojuje s druhými studenty, povstalci z řad Tuaregů, profesory práva, černou magií, byrokraty, úpalem, postmodernisty a nakonec i s časem a prostorem. Tato divoká existenciální komediální kniha vypráví příběh chybujícího, pochybného hrdiny a jeho boje proti stroji formujícímu ty, kteří vládnou našemu světu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alexander Boldizar (*1971) je prvním Slovákem v historii samostatného Slovenska, který se stal na Harvardu doktorem práv. Pracoval jako ředitel umělecké galerie na Bali či pseudo-gejša v Japonsku. Byl poustevníkem v Tennessee, průvodcem paleontologů na Sahaře. Dělal právníka v San Francisku a v Praze, poradce na Wall Street a nosiče v Arktidě. Byl aktivistou proti policejnímu násilí v New Yorku, redaktorem a uměleckým kritikem v Jakartě a Singapuru. Žil s Tuaregy, zúčastnil se vúdú obřadu v Beninu. Pochází z Košic, nyní žije v kanadském Vancouveru, kde se baví mimo jiné házením balvanů (jimiž dělá tůně v řece za svým domem pro syna, aby v nich mohl plavat) a škrcením druhých chlápků (přičemž všichni jsou v pyžamu), za což vyhrál zlatou medaili na Panamerickém mistrovství a bronzovou na šampionátu World Masters v brazilském džiu-džitsu. Jeden on-line korejský slovník ho několik roků uváděl jako heslo pro slovo „škaredý“. Za půl roku napsal a za patnáct let upravil knihu Ošklivec.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075652959
Autor
Alexander Boldizar
Kód zboží
181441
Počet stránek
400
Rozměry
32 x 152 x 216
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč