Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Slasti a neřesti: 33 rozhovorů Aleny Plavcové

Anotace

Kniha představuje to nejlepší z rozhovorů autorky s významnými osobnostmi naší kultury a veřejného života, které vyšly v příloze Pátek Lidových novin mezi roky 2000–2011. Nadčasová rozprávění se Zdeňkem a Janem Svěrákovými, Janem Třískou, Vlastou Chramostovou, Karlem Schwarzenbergem, Ludvíkem Vaculíkem, Ivanem Klímou, Soňou Červenou, Hanou Hegerovou a dalšími doplňují interview, z nichž některá nelze zopakovat (s legendárním Jiřím Kolářem nebo s manžely Kaplickými pět dní před Kaplického smrtí). Všechny rozhovory pak spojuje pozoruhodná schopnost Aleny Plavcové přimět partnera k otevřené a pravdivé zpovědi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alena Plavcová (*1948) po studiu na Filozofické fakultě Karlovy univerzity pracovala dvanáct let jako nakladatelská redaktorka. Po listopadu 1989 byla dva roky náměstkyní ředitele vydavatelství Magnet-Press. Od roku 1994 je redaktorkou Lidových novin, kde se specializuje na žánr časopiseckého rozhovoru.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074322082
Autor
Alena Plavcová
Kód zboží
177630
Počet stránek
412
Rozměry
200 x 130 x 23
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2013

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY