Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

The Beatles v písních a obrazech

Anotace

Kultovní kniha z roku 1969, jež se stala ikonou šedesátých let. Soubor textů písní ilustrovaných předními britskými výtvarníky, fotografy i fanoušky osvětlující přínos Beatles ke stylu jedné generace.
Rozšířené vydání legendární a bez nadsázky kultovní knihy o hudební skupině The Beatles, která se stala v době svého prvního českého vydání v roce 1969 doslova biblí fanoušků této skupiny. Nejenom proto, že je souborem vybraných textů jejich písní ilustrovaných předními britskými výtvarníky, uměleckými fotografy i fanoušky, ale zejména proto, že se jejímu editorovi a zároveň výtvarníkovi Alanu Aldridgeovi podařilo předložit čtenářům knihu, která byla pro oko a představivost stejně zábavná jako alba Beatles pro posluchače a která nebyla chápána jako pouhý výběr ilustrací k písním, ale byla ilustrací celých šedesátých let. Beatles zachytili svou hudbou tempo tehdejšího světa a my věříme, že vás tato kniha i v dnešní době dokáže oslovit, okouzlit a osvětlit přínos této legendární kapely ke stylu jedné generace.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alan Aldridge (1943–2017) byl anglický výtvarník, významný představitel pop-artu. Byl samoukem a vystřídal řadu příležitostných zaměstnání. Od poloviny šedesátých let se stal ilustrátorem pro magazín The Sunday Times a nakladatelství Penguin Books. Byl také uměleckým poradcem firmy Apple Corps. Jeho psychedelický styl, vyznačující se výraznými barvami, různými deformacemi a bohatými ornamenty, se stal charakteristický pro dobovou atmosféru zvanou Swinging London. Býval označován jako „Muž s kaleidoskopickýma očima“ (podle verše z písně „Lucy in the Sky with Diamonds“) nebo „Aubrey Beardsley v džínách“. Ilustroval knihy Harryho Harrisona, Richarda Adamse a Williama Plomera. Za publikaci The Butterfly Ball and the Grasshopper's Feast společně obdrželi v roce 1973 Costa Book Awards. Dělal plakáty a obaly desek pro The Who, Rogera Glovera, Eltona Johna a Incubus. Je autorem knihy The Beatles v písních a obrazech, která vyšla i v českém překladu. Vytvořil také plakát k filmu Chelsea Girls a logo řetězce Hard Rock Cafe. Měl osm dětí, dcera Lily Aldridge je známou topmodelkou.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788025612712
Autor
Alan Aldridge
Kód zboží
181758
Počet stránek
224
Rozměry
19 x 215 x 270
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2013

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let