Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Antoine de Saint Exupéry v obrazech a dokumentech

Anotace

Chtěl být pouhým zahradníkem, ale nakonec prošel tolika obory, tolika profesemi a povoláními, že se jeho život podobá ruským matrjoškám, z nichž každá, od největší po nejmenší, skrývá tisíc a jedno tajemství. Antoine de Saint Exupéry tak prožil řadu skvělých osudů, o nichž přináší svědectví toto dílo, bohatě doložené většinou dosud nepublikovanými dokumenty, uloženými v archivu Consuelo de Saint Exupéryové.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Martine Martinezová Fructuosová je manželkou Josého Martineze Fructuosa, jenž byl dvacet let tajemníkem Consuelo de Saint Exupéryové a po její smrti roku 1979 se stal jejím univerzálním dědicem. Od té doby se snaží oživovat její dědictví a udržovat její památku. Napsala Consuelin životopis, jenž pod názvem Une mariée vetue en noir (Nevěsta v černém) vyšel roku 2010.

Rovněž Alain Vircondelet, univerzitní pedagog a spisovatel, je známým životopiscem velkých postav literárního a duchovního světa, například Alberta Camuse, Marguerite Durasové, Francoise Saganové, Balthuse, Séraphine de Senlisové, Blaise Pascala, Arthura Rimbauda, Jana Pavla II., Charlese de Foucaulda... Dnes je pokládán za jednoho z největších odborníků na Saint Exupéryho, jemuž věnoval řadu děl.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073918095
Autor
Alain Vircondelet , předmluva Martine Martinezová Fructusová
Kód zboží
152389
Počet stránek
192
Rozměry
25 x 237 x 290
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2013
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let