Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Diamantová holubice

Anotace

Strhující vyprávění o záhadné vraždě. Epický příběh plný napětí a nečekaných odhalení uprostřed australské pustiny.

Rebelka Emily Tempestová se od puberty toulala po celém světě – studovala, cestovala, pracovala…, a nikde doopravdy nezakotvila a nenašla klid. Proto se vrací do Měsíčního údolí, australské osady, kde kdysi strávila dětství. I když je její otec běloch, cítí se součástí domorodého světa své matky a vnímá skutečnost magickým pohledem těch, jimž tato země odedávna patřila. Krátce po jejím příjezdu do tábora je zavražděn dávný přítel a kmenový vůdce Lincoln a viník je okamžitě k mání: podivín Blakie, až příliš horlivý ochránce tradic a strážce posvátných míst. Podle všeho je Lincolnova smrt rituální vraždou, trestem za porušení kmenových zákonů, a policie z blízkého městečka hodlá případ uzavřít. Emily však brzy začne pochybovat a zjišťuje, že skutečný motiv k vraždě je docela jiný. Autor tak rozehrává napínavý detektivní příběh se svéráznou hrdinkou, jejíž ženský pohled na svět dodává celému příběhu neobyčejný rozměr. Příběh plný záhad a podivných náhod nabízí zasvěcený vhled do života domorodců s jejich rituály, posvátnými místy a sněním uprostřed pouštní krajiny australského vnitrozemí. V kontrastu s jejich tradicemi stojí ubíjející a prázdný kolotoč života malého, „civilizovaného“ města. Hrdinové jsou vylíčeni s mimořádnou barvitostí a tvoří pestrý kolorit dokonale vystihující život v tomto zapadlém koutu země. Nad to vše vyniká autorův styl plný břitkého humoru a živých dialogů.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrian Hyland se po studiích na Melbournské univerzitě přestěhoval do australského vnitrozemí Severního Teritoria a deset let zde působil v organizacích pro rozvoj domorodých komunit. Žil mezi lidmi kmene Warlpiri v poušti Tanami. Za svůj první román Diamantová holubice získalv roce 2007 prestižní australskou cenu Neda Kellyho. V roce 2010 vydal další pokračování s amatérskou vyšetřovatelkou Emily Tempestovou, Gunshot Road. Adrian Hyland žije v současné době v městečku St Andrews severovýchodně od Melbourne a vyučuje na Melbournské univerzitě.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075650948
Autor
Adrian Hyland
Kód zboží
172992
Počet stránek
328
Rozměry
205 x 137 x 30
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let